JedenSlad.pl

Najczęściej zadawane pytania

Osoby uprawnione do jazdy skuterem

1. Jakie uprawnienia muszę posiadać, żeby jeździć skuterami JedenŚlad?

Możesz skorzystać z naszych skuterów jeżeli:

 • masz ukończone 18 lat
  • jeśli 18 lat ukończyłeś/aś po 18 stycznia 2013 r. wymagane jest prawo jazdy kategorii AM (możliwość kierowania motorowerem, do których zalicza się również nasz skuter) lub wyższej (A, B lub inna)
  • jeśli 18 lat ukończyłeś/aś przed 19 stycznia 2013 r. wystarczy tylko dowód - nie musisz posiadać prawa jazdy!
 • założyłaś/eś konto w naszym systemie
 • przesłałeś skan/y dowodu osobistego lub/i prawa jazdy
 • dokonałaś/eś opłaty weryfikacyjnej
 • nastąpiła pozytywna weryfikacja Twojego profilu

2. Co to jest opłata weryfikacyjna i ile wynosi?

Opłata weryfikacyjna pozwala nam potwierdzić Twoją tożsamość. W ramach 49 zł, przysługuje:

 • 60 minut do wykorzystania gratis (jazda + pauza) w ciągu pierwszych 14 dni od pozytywnej weryfikacji (okres próbny)
 • dodatkowe 150 minut do wykorzystania (jazda + pauza) gratis po upływie całego lub skróconego okresu próbnego

Opłata weryfikacyjna może być wycofana bez zobowiązań w ciągu pierwszych 14 dni od momentu pozytywnej weryfikacji. Jeżeli opłata nie zostanie wycofana, na koncie użytkownika pojawi się dodatkowe 150 minut do wykorzystania. Okres próbny można skrócić po wcześniejszym wykorzystaniu 60 minut. Skrócenie/wykorzystanie całego okresu próbnego oznacza, że nie można wycofać opłaty weryfikacyjnej.

3. Czy JedenŚlad wystawia faktury?

Faktury nie są wystawiane osobom fizycznym. Prosimy o danie znać, jeśli potrzebna będzie faktura na firmę, przed wpłatą pieniędzy (podeślemy wtedy link do odpowiedniego konta na wpłaty).

Skuter

4. Ile osób może jeździć na jednym skuterze?

Nasz skuter ma ładowność 160 kg i mogą na nim jechać 2 osoby.

5. Gdzie znajduje się kask i czy jest tylko jeden kask?

Na wyposażeniu skutera znajdują się 2 kaski w rozmiarach M (kolor biały) i L (kolor czarny). Kaski umieszczone są w bagażniku z tyłu skutera.

6. Czy korzystanie z kasku, który wcześniej nosiła inna osoba jest higieniczne?

W bagażniku znajdują się jedenorazowe czepki higieniczne, które zapewniają higienę przy użytkowaniu kasków przez więcej niż jedną osobę.

7. Jak otworzyć bagażnik?

Bagażnik otwierany jest za pomocą aplikacji. Kiedy podejdziesz do skutera pojawi się możliwość otworzenia bagażnika w aplikacji mobilnej. Teraz wystarczy podejść do bagażnika, nacisnąć czerwony przycisk i pokrywa bagażnika otworzy się.

8. Jaką prędkość maksymalną rozwija skuter?

Jest to 45 km/h.

9. Ile kilometrów mogę przejechać w pełni naładowanym skuterem?

Skuter elektryczny wyposażony jest w baterię litowo - jonową, która po całkowitym naładowaniu wystarcza na przejechanie ok. 50- 70 km (w zależności od warunków drogowych i obciążenia skutera).

10. Czy jako użytkownik będę musiał ładować skuter?

Nie, użytkownik nie musi się martwić o tą kwestię - to nasz zespół monitoruje stan naładowania skutera. Jeśli poziom ten spadnie do 20% skuter jest wyłączany z sieci, a bateria wymieniana jest na nową, w pełni naładowaną.

11. Skąd mam wiedzieć, że skuter jest bliski rozładowania?

Na wyświetlaczu skutera widoczny jest symbol baterii z pięcioma kreskami. Im mniej pozostałych kresek, tym mniejszy zasięg skutera. Skutery z poziomem naładowania niższym niż 20% zostaną wyłączane z sieci i nie będzie można ich wypożyczyć - zespół JedenŚlad.pl będzie wymieniał rozładowane baterie na te w pełni naładowane.

Aplikacja

12. Gdzie mogę sciągnąć aplikację JedenŚlad?

Aplikacja Android: Google Play

Aplikacja iOS: Apple Store

Aplikacjia przeglądarkowa: https://jedenslad.pl/jade

13. Nie pamiętam hasła - jak ustawić nowe hasło?

Nowe hasło można ustawić w aplikacji przeglądarkowej: https://jedenslad.pl/jade

Po wpisaniu swojego emaila i kliknięciu w link, że nie pamięta się hasła, na podany adres przyjdzie link do zmiany hasła.

Wypożyczenie

14. Gdzie mogę wypożyczyć i oddać skuter?

Skutery rozstawione będą w wielu różnych dzielnicach Warszawy - zlokalizować można je za pomocą mapy widocznej na stronie głównej - tam można wypożyczyć skuter. Natomiast oddać skuter można w wyznaczonym obszarze, który zaznaczamy w aplikacji. Na razie obszar ten ograniczony jest do kilku dzielnic. W miarę rozwoju usługi obszar ten będzie się powiększać. Na bieżąco możesz sprawdzić miejsca na mapie w których możesz oddać skuter pod adresem: bit.ly/jedensladmapa

15. Czy mogę zarezerwować sobie skuter? Jeśli tak, to na ile czasu?

Tak, skuter można zarezerwować bezpłatnie na 15 minut. W tym czasie można spokojnie dotrzeć do niego. Jeżeli potrzebne jest więcej czasu, można przedłużyć jednokrotnie rezerwację o kolejne 15 minut.

16. Czy muszę rezerwować skuter, żeby go wypożyczyć?

Tak, skuter można wypożyczyć tylko poprzez zarezerwowanie go, nawet jeśli jesteś bardzo niedaleko naszego pojazdu.

17. Co jeśli skuter, który zarezerwuję jest uszkodzony?

Przed włączeniem silnika, czyli faktycznym startem wypożyczenia skutera, pytamy w aplikacji o jego stan (czy skuter nie jest w żaden sposób uszkodzony, innymi słowy czy jego stan pozwala na użytkowanie - w szczególności hamulce, oświetlenie i opony). Jeżeli po podejściu do skutera użytkownik zobaczy, że skuter jest w jakikolwiek sposób uszkodzony, powinien zgłosić ten fakt, wykorzystując dostępne w aplikacji narzędzia do komunikacji z zespołem JedenŚlad.pl

18. Jaki jest koszt wypożyczenia skutera?

Koszt uzależniony jest od abonamentu/planu, jaki wybierze użytkownik.

 • Plan Minutowy to koszt:

  • 69 gr za minutę jazdy
  • 10 gr za minutę pauzy
 • Abonament Codzienny - za abonament codzienny płaci się na miesiąc 89 zł, w ramach których jest 20 minut bonusowych do wyjeżdżenia każdego dnia miesiąca. Po wyjeżdżeniu tych bonusowych minut płaci się 45 gr za minutę jazdy i 10 gr za minutę pauzy.

 • Abonament Miejski - za abonament miejski płaci się na miesiąc 59 zł, w ramach których jest 100 minut bonusowych do wyjeżdżenia w pierwszym miesiącu. Jeden Ślad nagradza lojalność użytkowników więc w kolejnych miesiącach minut w ramach abonamentu jest więcej - aż do osiągnięcia pułapu 160 minut po pół roku pozostania z nami. Po wyjeżdżeniu tych bonusowych minut płaci się 39 gr za minutę jazdy i 10 gr za minutę pauzy.

19. W jaki sposób mogę dokonać płatności?

JedenŚlad.pl korzysta z usług operatora płatności internetowych PayU, który umożliwia płatności przelewem, szybkim przelewem z banku lub kartą płatniczą.

Jazda

20. Jak uruchomić skuter?

Aplikacja poprowadzi krok po kroku w procedurze wypożyczania skutera. Przycisk bezpośrednio uruchamiający skuter do jazdy to “Włącz silnik”. Najpierw jednak aplikacja umożliwia użytkownikowi otworzenie bagażnika, żeby wyjąć kask.

21. Czy skuterem mogę poruszać się po ścieżkach rowerowych lub chodnikach?

Nie, zgodnie z Kodeksem Drogowym skuter to motorower i możemy poruszać się nim wyłącznie po drogach.

22. Czy skuterem mogę poruszać się po drogach ekspresowych?

Nie, zgodnie z Kodeksem Drogowym, naszymi skuterami nie można poruszać się po drogach ekspresowych.

23. Gdzie mogę zaparkować skuter i czy muszę korzystać z parkometru?

Można zaparkować go na chodniku w sposób nieutrudniający pieszym przejścia, nie trzeba natomiast płacić za parking (parkometr).

24. Czy mogę poruszać się skuterem po obszarze całej Warszawy?

Tak, jeździć można po całej Warszawie, natomiast oddawanie skutera powinno nastąpić w wyznaczonych strefach.

25. Skąd będę wiedzieć, że wyjechałem/-am poza wyznaczony obszar?

Jest to widoczne w aplikacji, gdzie zaznaczony jest obszar w ramach którego można oddawać skuter.

26. Czy mogę podczas wypożyczenia odstawić na kilkanaście minut skuter i iść np. na zakupy?

Tak, służy temu pauza. Możesz zaparkować skuter a następnie zdecydować czy oddać czy zapauzować skuter. Oznacza to, że skuter nadal jest wypożyczony przez Ciebie, ale płacisz za pauzę mniej - zgodnie z Cennikiem.

27. Czy mogę zostać obciążony/-na jakimiś karami finansowymi jeśli zdarzy się wypadek z mojej winy?

Skuter jest w pełni ubezpieczony (OC, AC, NNW). W przypadku wypadku spowodowanego z winy kierującego skuterem i szkody wymagającej naprawy skutera do 500 zł koszt ponoszony przez kierującego to 100 zł plus opłata wg cennika producenta za części do naprawy. Jeżeli koszt naprawy szkody jest wyższy niż 500 zł, koszt ponoszony przez kierującego to 500 zł plus opłata wg cennika producenta za części do naprawy.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas na: kontakt@jedenslad.pl lub skorzystaj z widgetu na stronie głównej: www.jedenslad.pl